Historie — LUXMAN ČR & SR

Luxman ČR Luxman SR Luxman Japan

Historie

Rádiové vysílání začalo v Japonsku roku 1925. Luxman vznikl jen krátce před touto památnou událostí, a to jako oddělení zařízení rádia Kinsuido v Osace, které bylo do té doby dovozcem obrázkových rámečků.

V té době byli posluchači rádia v Japonsku zcela závislí na technologii z USA a Evropy. Proto také dovoz zařízení a dílů pro rádio byl velmi progresivní druh podnikání, stejně jako jsou současné špičky obchodu.
 

1925

Založení Luxman

Luxman byl založen bratry T. Hayakawou a K. Yoshikawou v červnu roku 1925. Luxman vznikl jako oddělení zařízení rádia v rámci prodejny obrázkových rámečků Kinsuido. Kolemjdoucí zaplnili obchod poté, co uslyšeli vyzývavé tóny vystavených rádií.

Od té doby je Luxman neustálým průkopníkem, který je vždy o krok před konkurencí, a to tím, že se nebojí předvést nové designy obvodů a jasně odlišnou estetiku svých produktů. Za posledních 95 let byl každý náš produkt vyjádřením naší jedinečné filozofie. Zde je chronologie milníků v historii Luxman a ve světě všeobecně.

 
1925

Kniha o rádiu z Kinsuida

„Jakmile si ji jednou přečteš, staneš se odborníkem přes rádio“, stojí v upoutávce na knihu, která nakonec prošla 14 edicemi a pomohla tak propagovat rádia a gramofony na počátku jejich éry.

1928

LUX-735

(Radio Set with Magnetic Speaker)
Luxman nabízí LUX-1730 elektrický fonograf a LUX-735 rádio s magnetickým-hornovým reproduktorem.

 
1952

OY-15

(Output Transformer)
Luxman prodává typ OY-transformátoru, vysoce regulačního výstupního transformátoru, a mnoho jiných. Všechny z nich získávají chválu a uznání, protože na trhu předvádí nejlepší výkon.

1958
 

45/45 stereo záznam debutuje

 

 
1958

MA-7A

(Mono Vacuum-Tube Amplifier)
MA-7A se stává prvním kompletně montovaným Hi-Fi Mono elektronkovým výkonovým zesilovačem, který se prodává po válce. Ten představuje přesah jednoho stylu k druhému a NFB (Negative Feedback = negativní zpětná vazba), celosvětový patent Luxman.

1961

SQ-5A

(Vacuum Tube Integrated Amplifier)
Jeden z prvních elektronkových stereo integrovaných zesilovačů, SQ-5A, se prokazuje jako špička, a to díky svému jedinečnému designu, s ukazatelem hodnot uprostřed čelního panelu, a také díky vysoce kvalitnímu zvuku, který dodává. Tento produkt Luxman představuje originální LUX obvod pro nastavení tónových korekcí, který můžeme dosud najít v současných modelech.

 
1962

SQ-65

(Vacuum Tube Integrated Amplifier)
Elektronkový integrovaný zesilovač SQ-65 představuje obvod pohybové zpětné vazby, „motional feedback“ (MFB), což je další mezinárodní patent Luxman. Ten začleňuje pohyb membrány reproduktoru do svého kontrolního systému zpětné vazby.

1962

PZ-11

(Phono Amplifier)
Úplně první fono ekvalizérový zesilovač / phono equalizer amp / s instalovaným germaniovým tranzistorem vyrobený v Japonsku. PZ-11 je oblíbený kvůli svému štíhlému designu.

 
1964

SQ-38D

(Vacuum Tube Integrated Amplifier)
SQ-38D je jedním z prvních typů elektronkových integrovaných zesilovačů, který představuje triody, a také je úplně prvním z řady „38“/„38Series“, která v sobě nakonec zahrnuje SQ-38F, SQ-38FD, výroční SQ-38s Signature a SQ-38u.

1966

MQ-36

(Vacuum Tube OTL Power Amplifier)
MQ-36 je elektronkový výkonový zesilovač bez výstupních transformátorů / OTL („Output Transformer Less“) vacuum tube power amplifier. Stává se na dlouhou dobu skvěle prodejným produktem, a to kvůli svému vysoce kvalitnímu zvuku s nezaměnitelným charakterem.

 
1968

SQ-505/507

(Integrated Amplifiers)
SQ-505 a SQ-507 jsou prvními integrovanými zesilovači ze série „500“/ „500 Series“ a předchůdci L-505s a L-507s.

1971
 
1980

Luxkit Brand

Značka LuxKit se objevuje proto, aby uspokojila poptávku kutilských audiofilů, Luxman pak celkově nabízí 70 stavebnicových modelů ( „kit“ modely) – elektronkové zesilovače / vacuum tube amplifier, tranzistorové zesilovače / transistor amplifier, gramofony / turntables atd.

 
1972

Luxman zakládá L&G

Luxman zakládá novou audio značku „L&G“ pro prosazení řady barevných vysoce kvalitních stereo systémů. Jejich design má odpovídat novým životním stylům a vytvořit novou dimenzi v audio prožitku.

1975

M-6000/C-1000/T110

(Power Amplifier, Control Amplifier, Tuner)
Produkt, kterým Luxman oslavuje své 50. výročí, M-6000, představuje první vážný pokus společnosti proniknout na luxusní trh. Výkonový zesilovač chlubící se enormní silou 300 W x 2 a vynikajícím zvukem, M-6000 je dobře přijat po celém světě.

 
1977

Laboratory Reference Series

Luxman Laboratory Reference Series s rámem umožňujícím vršení komponentů debutuje: Zlatými hřeby jsou na světě první DC-konfigurovaný zesilovač, počítačem řízená kazetová přehrávací mechanika a využití nejnovější technologie pro syntetizovaný tuner. Funkčnost, výkon a inovativní design každého produktu dělají série odlišnými.

 

1980

PD-300

(Vacuum Suction Turntable)
Luxman vyvinul gramofon PD-300 s inovativním talířem, který používá vakuový nasávací systém, aby zabránil deformaci vinylových desek a nežádoucím rezonancím, faktorům, které způsobují zhoršení zvukové kvality.

 
1982

D-05

(Omega-Loading Cassette Deck)
Kazetový přehrávač D-05 se objevuje v době, kdy z trhu mizí kotoučové formáty a jsou nahrazovány kazetami. Díky nově vyvinutému transportnímu mechanismu, který vytahuje pásku z kazety do snímacího reprodukčního systému, se pyšní Hi-Fi výkonem kotoučové přehrávací mechaniky a snadným použitím kazetové přehrávací mechaniky.

1987

DA-07

(Fluency DAC)
Plynulý DAC / Fluency DAC je aplikací teorie interpolace funkce, kterou vyvinul Dr. Toraichi, profesor na Tsukubské univerzitě. DA-07 se stává senzací, protože jeho vysokorychlostní DSP umožňuje znovuvytvoření frekvenčního pásma nenahraného na CD.

 
1990

D-500xS

(CD player)
CD přehrávač nejvyšší kategorie. V přehrávači je použita legendární mechanika Philips CDM-3 a plynulý DAC, D-500xS se stává prodejním hitem.

1995

SQ-38s Signature

(Vacuum Tube Amplifier)
Elektronkový integrovaný zesilovač SQ-38s Signature, postavený k 70letému výročí založení společnosti Luxman s použitím 4xEL34 v konfiguraci push-pull a obvody Williamson, zajišťuje pokračování slavné řady „38“/„38Series“.

 
1995

1996

B-10 Signature, C-10 Signature

(Monaural Power Amplifier, Control Amplifier)
Dělené zesilovače B-10 Signature a C-10 Signature jsou výroční TOP modely Luxman v novém symetrickém designu zlatých předních panelů. B-10 Signature disponuje impozantním výkonem 500 W do 8 Ω a 1000 W do 4 Ω. C-10 Signature je vybaven špičkovým SUPER ULTIMATIVNÍM POTENCIOMETREM s celkem 456 fixními odpory. Oba modely používají obvod CSSC (Complementary Single Stagger Circuit) a jsou oceněny mnoha odborníky a milovníky audia. Oslava 70. narozenin Luxman tak nemohla být lepší.

1999

CM-2100

(Car Audio Power Amplifier)
Luxman vstupuje na trh s High-End výkonovým zesilovačem pro ozvučení automobilu. Po letech vývoje je premiérově použit obvod ODNF (Only Distortion Negative Feedback), jež je patentován společností Luxman. CM-2100 se stává zvukovou referencí na trhu s auto zesilovači.

 
2001

DU-10

(Digital Player)
Digitální přehrávač zvládající jak klasický formát CD, tak také nové hudební formáty vysoké kvality, SACD, DVD audio. DU-10 je oceňen AUDIO AWARD za technickou vyspělost a inovaci.

2003

CU-80, MU-80

(Multi-Channel Amplifiers)
Na přání Luxman fanoušků, kteří si chtějí vychutnat nekomprimovanou, vysoce kvalitní vícekanálovou SACD, DVD Audio reprodukci a domácí kino, vznikají dělené zesilovače, CU-80 a MU-80. Díky četným a důmyslným možnostem nastavení kanálů a typickému zvuku Luxman se těší velké oblibě.

 
2004

CL-88, MQ-88

(Vacuum Tube Control Amplifier and Power Amplifier)
Luxman uvádí další verze elektronkových dělených zesilovačů, CL-88 a MQ-88, vycházejících z tradice CL-38 a MA-88, modelů představených před dlouhými 11 lety.

2005

2006

B-1000f, C-1000f

(Monaural Power Amplifier, Control Amplifier)
Luxman představuje dělené zesilovače B-1000f a C-1000f u příležitosti 80letého výročí založení značky. Použity jsou nejnovější firemní technologie ODNF (Only Distortion Negative Feedback) ver. 2.3 / ver. 2.4 a LECUA (Luxman Electric Controlled Ultimate Attenuator) 1000 x 4. Ihned po představení se stávají ikonou a získávají mnohá odborná ocenění. Důvěru v kvalitu těchto modelů demonstruje také hlavní Luxman inženýr, pan Hashimoto, který si kupuje kompletní sadu pro svůj domácí poslech hudby.

 

Toto je pouze několik milníků v 95leté historii Luxman, mnoho dalších se nepochybně objeví. Viděno z dnešního pohledu je ovšem jasné, že produkty Luxman vždy úspěšně kombinují nejnovější elektronické inženýrství a estetický design, aby dosáhly vysokého výkonu a kvalitního řemeslného vzhledu, aniž by přitom docházelo k jakýmkoliv kompromisům.

Co se týče výkonu, vytváříme naše produkty proto, abychom dodali přirozený zvuk, který přinese posluchači duševní vyrovnanost. A pokud jde o estetiku, klademe důraz na souhru světla a stínu, takže produkty Luxman představují dojem pevné a masivní sochy.

Splynutím vnímavosti a technologie získává produkt Luxman svůj jedinečný charakter – ten je a vždycky byl naší filozofií v Luxman.