LUXMAN ČR & SR | Novinky

Historie Filozofie Produkty Testy Ke stažení Dovozce Prodejci Servis Ceník Klub
Novinky
09. 11. 2018: L-509X v High Fidelity
Magazín High Fidelity si vyžádal k testu náš TOP model integrovaného ...  | Číst dále »
02. 03. 2018: Nové modely v ČR & SK
L-509X, L-507uX Mark II, L-505uX Mark II dorazily do ...  | Číst dále »
16. 09. 2016: L-550AX Mark II v High&Style, SK
Nejnovější model mezi našimi integrovanými zesilovači, LUXMAN L-550AX Mark II ...  | Číst dále »
08. 08. 2016: EQ-500 v SoundStage! Ultra
Dalším americkým magazínem, který prozkoumal náš TOP gramofonový ...  | Číst dále »

Všechny novinky »

09. 11. 2018:

L-509X v High Fidelity

Magazín High Fidelity si vyžádal k testu náš TOP model integrovaného zesilovače L-509X a píše:

Spíše maratonec, než sprinter...

Z textu:

Luxman nabízí dokonalou kontrolu nad všemi aspekty zvuku, nad jeho celkovým podáním. Myslím, že právě tomu slouží jeho vysoký výkon - ne k pumpování basů a ataku dynamiky. Máme zde příjemné, pastelové a hladké podání zvuku s nízkými basy, které jsou hutné, masité a současně trošku měkčí. Neslévají se však ani nevlečou, spíše připomínají lampy.

O tom, co všechno může Luxman nabídnout, svědčí např. způsob zobrazení zvukové scény, kde nám nabízí možnost rozlišit také 3D jednotlivých nástrojů i zvuky, které se vyskytují kolem nás. V tom všem je Luxman velmi vyvážený, neexponuje žádný z těchto elementů. A to všechno činí pozvolna, beze spěchu. Je to spíše maratónec než sprinter.

K tomuto zesilovači se vracíme s pocitem příjemnosti, není třeba se nutit, nejde zde o žádné “cvičení“. A stejné je to i s jeho obsluhou. Luxman se chová trochu jako živý tvor, mrká na nás, lahodně se poddávajíc každému zmáčknutí tlačítka, můžeme se na něho absolutně spolehnout. Nabízí nám komfort poslechu a pokoj ducha. Jeho zvukové těžiště je postaveno níže, zní pastelově a neruší svou přítomností. Představuje vzácný případ podání zvuku jak lampového tak tranzistorového, a to vše v dobrých proporcích.

02. 03. 2018:

Nové modely v ČR & SK

L-509X, L-507uX Mark II, L-505uX Mark II dorazily do ČR & SK. Detaily je možné si nastudovat v produktových PDF.

 
 

 

16. 09. 2016:

L-550AX Mark II v High&Style, SK

Nejnovější model mezi našimi integrovanými zesilovači, LUXMAN L-550AX Mark II, v EU premiéře prověřil slovenský magazín High&Style, konkrétně pan Maglen. Velice nás těší, že L-550AX Mark II tak zaujal, že se dostal na titulní stranu magazínu. Děkujeme!

Z textu:

Hned po prvním poslechu bylo jasné, že jde o velmi příjemný a vzdušný zvuk, s množstvím detailů a výborným prostorem, na který jsem zvyklý i z vyšších modelů této značky.

Zvuk tohoto zesilovače rozhodně charakterově nepatří k těm měkkým a blátivým, ale jeho basy jsou dynamické, přesné a hluboké. Celkově bych ho zařadil mezi ty živější, ale bez náznaku ostrosti.

Soubor ke stažení pod odkazem TESTY.

08. 08. 2016:

EQ-500 v SoundStage! Ultra

Dalším americkým magazínem, který prozkoumal náš TOP gramofonový předzesilovač LUXMAN EQ-500 je SoundStage! Ultra.

Z textu:

V recenzích vybízím posluchače, aby hledali takový produkt, který by obstál ve zkoušce časem, to znamená aby byl neúprosně muzikální, nádherný na pohled, snadno ovladatelný, spolehlivý a zvukově patřil na tak vysokou úroveň, že je nepravděpodobné její výrazné zlepšení po mnoho let.

A přesně toto všechno LUXMAN EQ-500 splňuje! Je to analogový grál.

Zde text k prostudování: www.soundstageultra.com, zde pak ke stažení: TESTY

01. 08. 2016:

D-05u ve Stereo&Video, CZ

Pan Víšek sepsal recenzi novinkového SACD přehrávače LUXMAN D-05u v domácím magazínu Stereo&Video.

Původní model D-05 recenzovaný v čísle 2/11 nazval "Dokonalý základ". Přestože zvenku se přehrávač změnil jen lehce, včetně označení, uvnitř došlo k zásadním změnám, jejichž kvalitu vystihl úvodním sloganem:

Vstup na vrchol...

Z textu:

Nejdostupnější model D-05u v katalogu odpovídá „vstupní úrovni“, o které se však mnoha jiným značkám ani nesní.

Netopýří ucho:

D-05u sdílí zvukový ideál s firemními zesilovači. Muzikálním projevem postihuje všechny detaily do nejjemnějších nuancí, ale nijak se nepředvádí a zvuk zůstává komplexní.

Chladná analytičnost zde na celé čáře ustupuje vyznění hudby. Transparentní otevřené výšky přecházejí ve filigránsky vykreslené pásmo středních kmitočtů, které má oporu v pevných jistých basech. Kvitovat je třeba i výjimečné zobrazení prostoru nahrávek a jejich (mikro)dynamiku.

Při přepínání vrstev u hybridních SACD je zřejmé, že Luxman nezatracuje ani nahrávky z cédéček. Žádnému hudebnímu žánru nestraní, ve vyladěné audio sestavě je limitující jen vlastní kvalita nahrávek.

Recenze ke stažení zde: TESTY

11. 07. 2016:

C/M-700u ve Fairaudio, DE

Další skvělé hodnocení našich dělených zesilovačů C-700u & M-700u přichází od německých sousedů. Magazín Fairaudio píše:

Japonská solidnost...

Z textu:

Všestranné zesilovače na velmi vysoké úrovni, které vám umožní poslouchat hudbu a ne analyzovat zvuk.

Test je ke shlédnutí zde: www.fairaudio.de, případně pod odkazem TESTY.

01. 07. 2016:

EQ-500 ve Stereophile, USA

Obsáhlou recenzi našeho TOP modelu gramofonového předzesilovače LUXMAN EQ-500 přináší americký Stereophile.

Z textu:

Jeden z nejlépe znějících gramofonových předzesilovačů, který jsem měl ve svém systému. EQ-500 prostě musíte slyšet.

Recenze je ke stažení pod odkazem TESTY.

30. 06. 2016:

UK What Hi-Fi a C/M-700u

Naše dělené zesilovače C-700uM-700u ohodnotil časopis What Hi-Fi čtyřmi, respektive pěti hvězdičkami. Jsou tedy hvězdným setem.

4 of 5   5 of 5
 C-700u    M-700u

Z textu:

Velmi přesná a dobře artikulovaná prezentace zvuku, skvělá konektivita, dokonalý design i povrchová úprava. Takto bohatě vybavený předzesilovač, který nabízí „high“ standard, je radost používat.

Rovněž výkonový zesilovač je ukázkou výjimečné konstrukce a dokonalého provedení. Přináší zvuk přesvědčivé autority s jemným odstupňováním tonality a zobrazování. Jde o hluboce působivý výkonový zesilovač, který v sobě kumuluje rafinovanost lepší než většina ostatních a navíc se prezentuje skvělým designem.

Recenze je ke stažení pod odkazem TESTY.

20. 06. 2016:

D-05u je "generátorem" emocí

Recenzent v německém magazínu Fidelity popsal pocity z poslechu našeho nového SACD přehrávače LUXMAN D-05u Ultimate a volí slogan:

Generátor emocí...

Z textu:

U běžných CD nosičů je tento přehrávač generátorem emocí, u nahrávek SACD nebo při přehrávání high-res souborů z počítače dosáhnete výsledků ještě znatelně lepších.

D-05u nabízí zvuk pozitivní, rovný a vyčerpávající, svým majitelům umožňuje sdílet vzrušení, radost i utrpení z audio prožitku.

Je neovlivnitelný a dodává naprosto čisté emoce. Důkladná, ryzí, neúplatná, nekomplikovaná japonská kvalita – to je Luxman D-05u. Gratulujeme!

Recenze je ke stažení pod odkazem TESTY.

30. 05. 2016:

L-590AX Mark II v Hi-FI World

Jon Myles z anglického magazinu Hi-Fi World nazval model L-590AX Mark II jako

Lahodný Luxman

Z textu:

„V minulosti recenzovaný L-550AX byl velmi dobrý zesilovač ve své kategorii. Luxman tedy vzal všechny povedené stěžejní prvky, vylepšil je a postavil TOP model L-590AX Mark II, který má větší výkon a více detailů při zachování stejné muzikálnosti.

Jedná se o absolutní klenot v dané ceně!“

Není proto divu, že L-590AX Mark II obdržel nejvyšší možné ocenění:

Recenze ke stažení v odkazu TESTY.

10. 05. 2016:

Stereophile 500 pro rok 2016

Americký magazín Stereophile odhalil každoroční anketu TOP 500 doporučených komponentů pro rok 2016.
 


Z našich produktů byly vybrány následující...

Gramofon LUXMAN PD-171A
USB D/A převodník LUXMAN DA-06
Předzesilovač LUXMAN CL-38u
Koncový zesilovač
LUXMAN M-700u Ultimate

 

20. 04. 2016:

D-05u ve Světě Audia

Svět Audia se přesvědčil, že oproti předchůdci přináší novinkový SACD přehrávač LUXMAN D-05u Ultimate zlepšení ve všech posuzovaných oblastech.

Z textu:

Hned v úvodu zhodnocení je třeba říci, že se nový Luxman D-05u opravdu povedl a rozdíl oproti minulé generaci je zde velmi výrazný.

Velkým vývojem prošla reprodukce klasických CD, kde je na první poslech slyšet, že Luxman zapracoval a nezůstal pouze u slov. Máme zde větší rozlišení a dynamiku, reprodukce má výrazně více šťávy, než tomu bylo u předchozího modelu. Přehrávání SACD je stále jasně lepší než CD, ale rozdíly již nejsou tak markantní. Samozřejmě zde beru při posuzování ohled na limity klasického formátu „red book“, respektive kompaktního disku.

Japonský přehrávač je vybaven také plnohodnotným D/A převodníkem s asynchronním USB vstupem, který se může směle popasovat s dedikovanou konkurencí okolo 70-80 tisíc Kč.

Převodník s digitálními SPDIF a USB vstupy není žádným pro forma doplňkem, ale plnohodnotným řešením. Nepočítejte ovšem s tím, že po připojení obyčejného PC vás výkony převodníku ohromí. V tomto ohledu je lépe spolehnout se na plnohodnotné rendery, které vše posunou směrem k podstatně lepším výsledkům než v případě využití univerzálních stolních počítačů či notebooků.

Provedení přehrávače Luxman D-05u je vynikající a nelze mu v dané cenové relaci vůbec nic vytknout.

K předchozímu modelu D-05 jsem měl výtku, co se týká poměrně obyčejného umělohmotného ovladače, který příliš nekorespondoval s celkovým provedením přístroje. Luxman v tomto ohledu zapracoval a nástupce vybavil opravdu krásným hliníkovým ovladačem s dopracovanou ergonomií.

V době stále rostoucích cen si dovolím Luxman D-05u označit za výhodou koupi a jeden z nejlepších univerzálních přehrávačů na trhu.

Recenze na odkazu zde: www.svetaudia.cz a ke stažení pod odkazem TESTY.

01. 04. 2016:

L-590AX Mark II v Hi-Fi News

Pan Ken Kessler z Hi-Fi News UK náš nový TOP model integrovaného zesilovače
LUXMAN L-590AX Mark II osobně doporučuje...

Z textu:

Byl jsem zaskočen reálným a přesným přednesem, atmosférou i výkonem zesilovače L-590AX Mark II.

Svými funkcemi, provedením a retro prvky se s tímto přístrojem vrátíte do zlaté éry HiFi, zatímco jeho zvuk bude zcela aktuální. Pro tohle všechno bych si jej koupil!

Recenze ve vysokém rozlišení je ke stažení v odkazu TESTY.

Vlastní názor si učiníte poslechem, ke kterému jste srdečně zváni k našim prodejcům.

LUXMAN L-590AX Mark II je v ČR rozehrán u pana Navrátila, Navrátil Hi-Fi, Havířov a na Slovensku u pana Michalce, NISEL.SK, Bratislava.

Kontakty na zmíněná studia naleznete v odkazu PRODEJCI.

24. 03. 2016:

Hi-Fi+ otestoval C-700u/M-700u

Britský magazín Hi-Fi přináší recenzi na naše nové dělené zesilovače C-700uM-700u.

Z textu:

Luxman zůstává značkou, jejíž zvuk je velmi rafinovaný.

To znamená, že je schopen nabídnout plynulost v hudbě současně s vysokým rozlišením. Celkový obraz je tedy tonálně vyváženější než představuje konkurence.

Toto combo nabízí jak zvukem, tak kvalitou zpracování, velmi atraktivní nabídku pro každého, kdo chce zjistit, co znamená high-end. Sebejistá a klidná prezentace působí dojmem, jakoby v každém okamžiku sloužila hudbě. Poměr ceny, výkonu a zpracování je natolik působivý, že by měl zajistit spojení této prestižní značky i s další generací milovníků hudby.

Recenze je ke stažení v odkazu TESTY.

Pokud si také vy chcete poslechnout kombinaci C-700uM-700u, máte možnost u našich vynikajících prodejců... V ČR u pana Navrátila, Navrátil Hi-Fi, Havířov a na Slovensku u pana Michalce, Nisel.SK, Bratislava.

Kontakty naleznete v odkazu PRODEJCI.

10. 03. 2016:

LUXMAN podle zákazníků

Nástupce kompaktního USB D/A převodníku, sluchátkového zesilovače a předzesilovače DA-200, který se od představení v roce 2010 těšil mimořádné zákaznické oblibě, je zde.

Představujeme DA-250.

Model, o němž se dá říci, že byl postaven vámi, zákazníky, protože jsme do něj zapracovali všechna vylepšení, jež jste v průběhu let požadovali.

Detailní představení s anglickými titulky si vzali na starosti členové LUXMAN Japan teamu a je ke shlédnutí zde... www.youtube.com/watch?v=GGGUrQ8ewbQ

04. 03. 2016:

PRODUKT ROKU 2015

Každoroční vyhlášení cen The Best Audio Performance Award, neboli potěšení pro uši, za uplynulý rok zveřejnil web Audiodrom.

Jsme hrdí, že vítězem kategorie integrovaných zesilovačů se stal náš
LUXMAN L-590AX Mark II.

Co více potřebujeme říci?

Než by se nechal porazit konkurencí, rozhodl se japonský Luxman porazit sám sebe - a postavil svůj doposud nejlepší integrovaný zesilovač.

Získané ocenění:

Produkt roku 2015

Prolink zde: www.audiodrom.cz/recenze/100-reference/produkt-roku-2015.html

19. 02. 2016:

L-590AX Mark II ve STEREO.DE

Německý magazín STEREO přináší výstup z obsáhlého testu naší novinky, integrovaného zesilovače LUXMAN L-590AX Mark II, a to v aktuálním čísle 3/2016.

LUXUS VE TŘÍDĚ A
 

Z textu:

Obrovská hnací síla s emocionálním zvukem, trojrozměrná scéna s přirozeným zobrazením, výborně kontrolované basy, celkový projev na té nejvyšší úrovni.

Silně doporučujeme!

Článek naleznete ke stažení v odkazu TESTY.

12. 02. 2016:

LUXMAN C/M-700u v Hi-Fi News

Anglický magazín Hi-Fi News ocenil naše dělené zesilovače C-700uM-700u známkou....

Celá recenze je k prostudování v odkazu TESTY.

14. 01. 2016:

L-550AX oceněn na CES 2016

Americký magazín SoundStage vybral náš zesilovač L-550AX jako produkt roku 2015.

Cenu samotnou si osobně převzal zástupce LUXMAN Japan přímo na výstavě CES 2016.

22. 12. 2015:

L-590AX Mark II v S&V

První tištěný test novinkového výročního modelu L-590AX Mark II mimo domácí Japonsko přináší náš nejstarší Audio magazín, STEREO&VIDEO.

Pan Víšek v nadpisu recenze vystihuje zvukový projev L-590AX Mark II, když píše:

Živá hudba...

Z textu:

Luxman L-590AX Mark II nezprostředkovává jen špičkovou kvalitu zvuku. Reprodukuje hudbu.

Netopýří ucho:

Luxman L-590AX Mark II charakterizuje přirozená, lehká reprodukce, která je typická pro zesilovače v čisté třídě A. Proti předchozí generaci však ještě zpevnily přesné basy a výšky získaly na jemných zvukových nuancích.

Mimořádné jsou hloubka prostoru, oddělení nahrávek a dynamika. Projev zesilovače je však v první řadě muzikální, konstruktérům slyšitelně nešlo o exhibici analytických dovedností zesilovače, ale o samotnou hudbu. O audiofilském vytržení tak rozhoduje pouze kvalita nahrávek a samozřejmě i všech ostatních komponentů.

PDF s textem ke stažení v odkazu TESTY.

12. 11. 2015:

L-590AX Mark II je REFERENCE

Pan Justan z Audiodromu, při EU před-premiéře našeho nového TOP modelu integrovaného zesilovače LUXMAN L-590AX Mark II, také využil příležitost a dostavil se přístroj otestovat.

Z textu plyne, že poslech byl dobře investovaný čas, protože L-590AX Mark II je nová:

100% REFERENCE

Z textu:

Když jsem recenzoval původní model, byl jsem z něj nadšen a jsem si toho vědom. Teď, když mám po ruce novinku, mi proti ní předchůdce zní zastřeněji a nepřehledněji.

Krok dopředu, který Luxman udělal ve zvukové vytříbenosti, separaci, dynamice a transparenci koresponduje s tím, co firma předvedla se svými dělenými zesilovači, zejména s excelentním kombem C-900u/M-900u.

Jestliže hledáte zaplatitelný integrovaný zesilovač s dobrou výbavou (především phono předzesilovač se opravdu povedl), měl by se Luxman L-590AX Mark II automaticky ocitnout na čelních pozicích seznamu možných kandidátů.

Tvrdošíjnost, s jakou Luxman vytrvale krůček po krůčku šplhá nahoru po highendovém žebříku, je imponující.

Recenze na odkazu zde: www.audiodrom.cz a ke stažení pod odkazem TESTY.

10. 11. 2015:

Svět Audia a L-590AX Mark II

Internetový audio magazín Svět Audia, jako jeden z prvních mimo domácí Japonsko, otestoval novinkový TOP model integrovaného zesilovače LUXMAN L-590AX Mark II. Nadpis recenze a závěrečné heslo jsou jasným vzkazem do trhu...

"Áčko" bez chyb, aneb LUXMAN je v nejlepší formě

Z textu:

Na svém výročním integrovaném zesilovači k oslavě 90 let firmy si dali japonští konstruktéři opravdu záležet. Luxman L-590AX Mark II je i pro velmi náročné posluchače hozenou rukavicí a důvodem, proč přestat obsesivně přemýšlet nad pořízením drahých dělených zesilovačů.

Nový model se zvukově posunul celkově o pěkný kousek kupředu, a přestože původní L-590AX stále zůstává špičkovým zesilovačem, který není důvod hned tak měnit, tak „Mark II“ nastavuje v této kategorii nová měřítka.

Luxman L-590AX Mark II je tonálně vyváženější, živější, energičtější a lidštěji hrající zesilovač než jeho předchůdce a už to samo by mělo stačit. Nový Luxman si ovšem polepšil také v podání prostoru a celkové koherenci projevu. Ani přes své nesporné kvality ovšem Luxman L-590AX Mark II není určen pro posluchače hardrocku nebo metalu, kde se vyplatí vsadit na poněkud jinou kartu (rozuměj třídu AB).

Ve všech ostatních žánrech ovšem Luxman exceluje. Vřele doporučuji přesvědčit se o kvalitách tohoto zesilovače na vlastní uši. Garantuji, že to bude velmi příjemně strávený čas a vy budete v té nejlepší společnosti.

Recenze je k přečtení na linku zde: www.svetaudia.cz a ke stažení pod odkazem TESTY.

28. 10. 2015:

LUXMAN D-08u EXCELUJE

TOP model LUXMAN D-08u také v USA dokazuje, že hraje výrazně nad rámec své cenové kategorie.

Klíčová zpráva recenze...

Analogově plynulý

Z textu:

Luxman vás dostane strašně blízko audio nirváně, a to doslova za zlomek ceny průkopnických produktů.

Nejlepší ze všeho je, že D-08u nejen odemyká skryté výhody všech SACD disků nahromaděných ve vaši sbírce, ale nemusíte se cítit trapně ani před vašimi přáteli audiofily. D-08u jak při přehrávání disků, tak i audio souborů přes USB vstup zní tak dobře a vypadá tak skvěle, že vzhledem k jeho ceně si neumím představit lepší nebo více univerzální způsob na „lámání chleba“ - tedy převádění bitů na hudbu samotnou.

Kompletní test na odkazu www.theaudiobeat.com  a také v PDF pod odkazem TESTY.

21. 09. 2015:

EU PŘED-PREMIÉRA v ČR

Poprvé v historii se naše mateřská manufaktura, LUXMAN Japan, rozhodla představit v EU před-sériové vzorky nových modelů v provedení AC 230V. Jedná se o 1 kus zesilovače L-590AX Mark II a 1 kus SACD přehrávače D-05u.

D-05u

L-590AX Mark II

Na co jsme obzvláště hrdí?

 • Ze všech zemí EU byla jako první volba pro před-premiéru vybrána Česká republika!
 • Pouhé 2 měsíce po zahájení prodeje v Japonsku jsme tak schopni seznámit lokální příznivce značky LUXMAN s našimi novými produkty ve specifikacích pro Evropu.

Kde se tato před-premiéra uskuteční?

 • Navrátil Audio Havířov - Pan Navrátil se o vás osobně postará, vítáni jsou audio fanoušci z ČR, SK, PL a také audio recenzenti.
 • Kontakt v odkazu PRODEJCI.

Jak dlouho zde oba audio komponenty zůstanou?

 • 14 dnů
 • akce tedy běží od 21. 9. 2015 do 5. 10. 2015

Další destinace, kde bude možné novinky vidět/slyšet?

 •  Německo
 •  Anglie
 •  atd...
 •  ...následně se vrací do Yokohamy

Kdy budou v EU dostupné sériové modely?

 • 11/2015 D-05u
 • 12/2015 L-590AX Mark II

Jaké budou ceny?

 • D-05u 136.760,-Kč
 • L-590AX Mark II 229.800,-Kč

Děkujeme všem našim zákazníkům, obchodním partnerům a recenzentům. Bez vaší trvalé podpory bychom nikdy nedosáhli tohoto mimořádného postavení uvnitř mateřské firmy. Nadále se budeme snažit zajišťovat lokálním audio fanouškům nadstandardní přístup ze strany LUXMAN Japan.

18. 09. 2015:

TEST LUXMAN DA-06 v DE

Německý online Hi-Fi magazin Fair Audio oznamuje, že LUXMAN DA-06:

Nemá žádnou slabinu...

Z textu:

„Pokud si myslíte, že neutralita a vyrovnanost je nuda, pak u DA-06 jste na úplně špatné adrese. Luxman ve skutečnosti patří k naprosté menšině zdrojů digitálního signálu, která umí nabídnout okouzlující, hladký a přirozený zvuk, bez použití efektu „oteplení“ středního pásma.

Můžete ho poslouchat neustále, a nemáte žádné otázky – kromě jediné: Jak se to dělá?

Nebyl jsem schopen DA-06 vytknout žádnou slabinu. Pro zajištění tonální vyrovnanosti na tak vysoké úrovni je potřeba kus pravého audiofilského umění.

Odkaz na test zde: www.fairaudio.de, případně je ke stažení v odkazu TESTY.

03. 08. 2015:

Největší v EU! SELECT by LUX

SELECT by LUX se stává největší službou zajišťující prodej starších, demo a dalších LUXMAN produktů v EU!

Všechny produkty jsou s plnou tovární zárukou a ve skvělém stavu. Využijte nabídky a pořiďte si některou z našich audio legend.

O čem služba je, najdete zde:

SELECT by LUX

Detailní rozpis aktuálně dostupných modelů naleznete zde:

SELECT by LUX - nabídka

10. 07. 2015:

L-550AX referenční také v UK

Další fantastický výsledek testu naší legendární 550ky, modelu L-550AX, tentokráte z UK. Od bitského magazínu Hi-Fi WORLD si LUXMAN L-550AX odnáší hodnocení.....

Je vynikající - patří mezi nejlepší.

Z textu:

Staromódní vzhled, ale třeskutě současný zvuk.

LUXMAN L-550AX v sobě spojuje vynikající detail se vzdušností zvukové scény.

Recenze v PDF ke stažení v odkazu TESTY.

07. 07. 2015:

Rozlučkový test D-06 na SK

Poslední test našeho SACD přehrávače LUXMAN D-06 byl uskutečněn na Slovensku, magazínem High&Style.

Byť na konci produkčního cyklu, stále patří model D-06 ke špičce mezi přehrávači a jak píše pan Maglen...

Je pripraven uštedriť poriadny smeč nejednému konkurentovi v danej kategórii.

Hodnocení:

 

Recenzi naleznete v odkazu TESTY.

01. 06. 2015:

Luxman slaví 90 let

V červnu, konkrétně 13. 6. 1925, byla založena společnost Luxman Corporation Japan. V letošním roce tak slavíme úctyhodných 90 let, což naši značku staví do zcela mimořádné pozice v kategorii high-end audia, kdy jsme téměř nejstarší v oboru luxusní elektroniky.

Za dobu naší existence jsme si na trhu vybudovali status firmy, která je na špičce ve vývoji nových obvodových řešení. Za všechny jmenujme například obvod Negative Feedback, celosvětový patent negativní zpětné vazby, již využívalo a stále využívá ve svých přístrojích mnoho konkurenčních firem. Rovněž jsme známí svou otevřeností k inovacím a designu, i díky fanatické pečlivosti našich inženýrů, viditelné na každém produktu Luxman.

Letošní rok je pro nás mimořádný také faktem, že na českém a slovenském trhu působíme právě 10 let.

V rámci oslav našich 90. narozenin jsme pro vás připravili akci na celý červen, kdy si můžete dopřát jakýkoliv produkt Luxman za 90% ceníkové ceny.

Slavte tedy s námi. Děkujeme!

Vyjádření CEO Luxman Co. JP

Banner mapující 90 let produkce

22. 05. 2015:

DA-06 ve Světě Audia

USB D/A převodník Luxman DA-06 prošel dlouhodobým testem v internetovém Hi-Fi magazínu Svět Audia.

Nadpis článku v podstatě odkrývá výsledek recenze, tedy DA-06 je převodník:

Pro náročné

Z textu:

Luxman DA-06 je skvělý převodník, který dává na první místo vždy hudbu samotnou.

Může to znít jako klišé, ale Luxman DA-06 je určen těm, kteří chtějí poslouchat excelentní hudbu a nikoliv excelentní zvuk.

Test k přečtení na linku zde: www.svetaudia.cz nebo v odkazu TESTY.

10. 05. 2015:

L-550AX referencí ve třídě, USA

Magazín SoundStage Hi-Fi USA prozkoumal zesilovač z naší legendární 550 řady. Model L-550AX potvrdil skvělé výsledky, jichž dosáhl v ČR a SK, když si také za mořem vysloužil ocenění a stal se volbou recenzenta.

Z textu vybíráme jednu větu za všechny:

Luxman vyrobil vynikající zesilovač!

Test k prostudování zde: www.soundstagehifi.com nebo v odkazu TESTY.

01. 05. 2015:

C/M-900u v USA excelují

V listopadu otestovaný předzesilovač C-900u obdržel po svém výkonu od amerického magazínu SoundStage Hi-Fi ocenění Product of the Year 2014. S odstupem času přišel na řadu článek o koncovém zesilovači M-900u, z "pera" stejného autora, Douga Schneidera.

Z textu C-900u:

Luxman C-900u mě ohromil. Nelze mu nic vytknout ani při srovnání s prvotřídními předzesilovači, které mají minimum ovládacích prvků. Je neuvěřitelně detailní, úžasně prostorový a v podstatě bezchybný v celém pásmu. I když pochybuji, že bych někdy použil tónové korekce nebo loudness, byl bych rád, kdybych mohl vlastnit C-900u jako zvukovou referenci. Naprosto jsem se do něho zamiloval, je to předzesilovač na věky.

Kompletní test k přečtení zde: www.soundstagehifi.com nebo jej naleznete v odkazu TESTY.

Z textu M-900u:

Luxman M-900u je jedním z nejlépe znějících zesilovačů, které jsem kdy slyšel. Při pouhém pohledu na specifikace by se jeho cena 19.900,-USD mohla zdát vysoká, ale když se podíváte na to jak je postavený, a zejména když si ho poslechnete, zjistíte, že naopak nabízí jednu z nejlepších hodnot mezi high-end zesilovači.

Kompletní test k přečtení zde: www.soundstagehifi.com nebo jej naleznete v odkazu TESTY.

17. 04. 2015:

Řada 700 v High&Style SK

První tištěný test zesilovačů C-700u & M-700u, mimo Japonsko, přináší slovenský audio magazín High&Style.

Tento moment plně vystihuje název recenze:

VIP záležitosť

A výsledek?

PDF s recenzí ke stažení v odkazu TESTY.

07. 04. 2015:

První test C/M-700u mimo JP

Internetový High-End magazín Audiodrom se ujal realizace premiérového testu našich novinkových zesilovačů C-700u & M-700u mimo domácí Japonsko. Recenzent, pan Justan, okomentoval první dojmy jako:

Potěšení pro tmavé dny

Z textu:

Pokrok, který Luxman s novou řadou dělených zesilovačů učinil, je krásně slyšet i při srovnání s jeho vlastním (a hodně dobrým) integrovaným L-550AX. Jakkoli se mi L-550AX líbí, je dělenec o dost lepší ve všech ohledech. Prostor přes něj exploduje do stran i do hloubky, mikrodynamika jakoby dostala úplně čerstvé baterky a muzikanti si právě vyleštili své zašlé nástroje. Jste-li fanoušky Luxmanu, je proto potřeba dobře zvážit, chcete-li novinkové kousky vůbec slyšet –doporučuji výpravu do studia podniknout jen tehdy, je-li vaše partnerka ochotna odsouhlasit okamžitý upgrade, jinak pravděpodobně neusnete.

Znovu mohu s klidným svědomím zopakovat, že novinkami Luxman doskočil opravdu o velký kus dál. Na rozdíl od M-900u, který je bližší ´áčkovému´ zvuku předešlé vlajkové lodi, má M-700u svým projevem blíže čistokrevné třídě AB. Vede si tam ale s elegancí a konkurenci pořádně zatápí, a to nejen svými horkými chladiči.

Kompletní test naleznete na odkazu zde: www.audiodrom.cz a také v odkazu TESTY.

03. 03. 2015:

EU premiéra řady 700 v NISELu

Díky oblíbenosti značky LUXMAN v ČR a SR se stalo již tradicí, že prvními zeměmi v Evropě, kde LUXMAN Japan představuje své novinky, jsou téměř vždy právě naše krajiny.

Evropská premiéra řady 700 tak právě nyní probíhá na Slovensku, ve studiu NISEL.SK.

Pan Michalec srdečně zve všechny zákazníky k poslechu obou novinek.

Níže jsou umístěny katalogy modelů C-700u & M-700u v PDF, ve kterých se podrobně seznámíte s oběma novinkami.

  

26. 02. 2015:

Svět Audia otestoval L-507uX

Najít v dnešním světě high-end audia zařízení, které zvládne zahrát většinu žánrů téměř bez slabých stránek, zachová muzikalitu a přenese na posluchače emoce spojené s poslechem hudby, je obtížné.

LUXMAN L-507uX, jakožto TOP model mezi našimi zesilovači pracujícími ve třídě AB, to dokáže. V recenzi magazínu Svět Audia si tak vysloužil přívlastek...

Univerzální voják

Z textu:

Testovat a psát recenze na současnou produkci japonské značky Luxman je čirá radost. Firma evidentně zažívá opravdu úspěšnou dekádu a navrací se tam, kde to umí nejlépe, což jsou jednoznačně high-endové audio komponenty. Další příjemnou skutečností je, že v tomto byznysu, kde se točí stále větší peníze a kde není výjimkou zesilovač za milión, Luxman zůstává nohama na zemi.

Provedení zesilovače nemá v dané cenové relaci konkurenci. Výrobce využil výhradně slitin hliníku a vše dopracoval do nejmenších detailů.

Zvuk zesilovače je špičkový napříč všemi testovanými žánry a se ctí se vypořádá se vším, co před něj postavíte, a navíc vám přidá značkou dávku muzikality.

Vzhledem ke své ceně představuje Luxman L-507uX asi nejlákavější koupi z celého portfolia integrovaných zesilovačů této značky. Cena 165 500 korun s daní je vzhledem k nabízeným výkonům a samotnému vybavení opravdu zajímavá.

Kompletní test najdete zde: www.svetaudia.cz  a také v odkazu TESTY.

12. 01. 2015:

LUXMAN ocenění 2014

Naše modely řady 900 získávají ocenění u nás i za oceánem... Modely Luxman C-900u & M-900u jsou vyzdvihovány pro mimořádný zvukový a estetický výkon přesahující jejich cenovou kategorii...

Ocenění zde...

 

31. 12. 2014:

L-550AX v TESTU Hi-Fi Voice

Legendární řada Luxman 550 pokračuje v tradici, kdy aktuální model L-550AX opět předvádí mimořádně dobrý poměr hodnoty k ceně a byl oceněn magazínem Hi-Fi Voice jako Reference...

Z textu:

Luxman L-550AX se povedl. Oproti předcházející generaci je sice významně dražší, ovšem nabízí proti L-550A II o generaci a kategorii komplexnější přednes. Je citelně bohatší, plnější, detailnější a hlavně muzikálnější.

Od L-550AX se téměř nedá odejít, tak úchvatně snadno se jeho zvuk poslouchá. Vlastně je vám pak tak trochu jedno co, jak nahlas a jak dlouho posloucháte, s Luxmanem všechno funguje a všechno si užijete. Přidejte k tomu výjimečně dobré zpracování a elegantní estetiku s naprosto dostačujícími možnostmi nastavení a připojení, podtrhněte to v dnešním kontextu velmi umírněnou a férovou cenovkou a máte kouzlený přístroj v podstatě bez slabých stránek.

Kompletní test k přečtení zde: www.hifi-voice.com  nebo v odkazu TESTY.

28. 11. 2014:

TEST LUXMAN C-900u/M-900u

Audiodrom se otestováním našich dělených zesilovačů LUXMAN C-900u & M-900u proposlouchal do budoucnosti a nazval recenzi...

Kvantový skok

Z textu:

Když jsem po počátečním seřízení postavení reprosoustav a poslechového místa konečně nahradil růžový šum v přehrávači hudebním diskem a do místnosti zazněly první tóny Beethovenovy Sedmé, musel jsem se štípnout do ruky, abych se přesvědčil, že se mi to nezdá. Luxman se s tím evidentně nepáral a novinkami přeskočil minimálně další dvě generace - a vyrukoval se zvukem, který nemá za dané peníze konkurenci.

Zesilovače byly po testu zařazeny do kategorie více, než...

100% REFERENCE

Obsáhlý test je k přečtení na linku zde: www.audiodrom.cz, případně ke stažení v odkazu TESTY.

24. 10. 2014:

Svět Audia a LUXMAN M-900u

Co je důležité na každém seznámení se? První dojem.

Stejně nazval recenzi také magazín Svět Audia, tedy LUXMAN M-900u a...

První dojem...

Z textu:

První, co vás na koncovém zesilovači Luxman M-900u zaujme, je jeho provedení, které je opravdu a bez nadsázky dokonalé.

Zvuk je velmi homogenní a Luxman neruší chirurgicky přesným vyzněním. Doznívání neamplifikovaných nástrojů je přesné, ani ne moc dlouhé a ani moc krátké, je prostě takové, jaké má být. Podobně je to u zobrazení témbru jednotlivých nástrojů.

Celkový dojem z nového koncového zesilovače je vskutku pozitivní.

Kompletní recenze je k přečtení zde: www.svetaudia.cz nebo v odkazu TESTY.

29. 09. 2014:

LUXMAN 900 v ČR

Modely dělených zesilovačů řady 900 Ultimate, C-900u & M-900u, vyvinuté k 90letému výročí založení značky LUXMAN, dorazily do ČR.

K poslechu vás zvou naši Premium LUXMAN prodejci, pan Navrátil v Havířově prezentující koncový zesilovač M-900u společně s předzesilovačem C-800f a pan Procházka v Otrokovicích prezentující kompletní set zesilovačů C-900u & M-900u.

S jakými dalšími komponenty LUXMAN se aktuálně u jmenovaných, ale i ostatních prodejců seznámíte,  naleznete rozepsané v odkazu PRODEJCI.

Produktové PDF řady 900 ke stažení zde:

29. 08. 2014:

LUXMAN L-507uX v TESTU S&V

Technologický a zvukový skok k vyšší třídě nazval magazín Stereo&Video, respektive pan Pavel Víšek sloganem:

Skvělá Highendová rošáda

Netopýří ucho:

Nový zesilovač Luxman se vyznačuje muzikálním zvukem, který je primárně živý, protože přívlastek rychlý patří spíše do kategorie laboratorních měření, případně sportu.

Projev L-507uX je velmi přirozený, což je vedle většího balastního tepla indicie, že jeho třída AB může být docela otevřená. Kontrola basů je excelentní, zvuk napříč celým pásmem čistý, jistý a transparentní. Prostor nahrávek má hloubku a jednotlivé nástroje jsou výtečně odděleny.

Luxman je už tradičně nekompromisním arbitrem, který originálnímu záznamu nic neodpustí, ale činí tak s grácií, díky níž naše uši vezmou na milost i umělecky výjimečné, byť technicky slabší nahrávky.

Výkonová rezerva je nadprůměrná.

Časopis S&V byl modelem L-507uX tak nadšen, že jej umístil na titulní stranu a dal doporučení šéfredaktora. Kompletní PDF je ke stažení v odkazu TESTY.

31. 07. 2014:

SELECT by LUX

Naše služba zajišťující prodej starších, demo a dalších LUXMAN produktů rozšiřuje nabídku.

Detailní rozpis aktuálně dostupných modelů naleznete zde:

SELECT by LUX - nabídka

16. 06. 2014:

Mini test LUXMAN L-505uX

Slovenský magazín High&Style v čele s panem Miroslavem Maglenem poslouchal seriózní integrované zesilovače.

Mini profilový materiál nazval:

Súboj charakterov

Z textu:

Vzhľadom je to najklasickejší prístroj v testu.

Mňa potěšil vstavaný gramofonový predzosilňovač na prenosky MM, ale aj MC nastavený na 100 Ω, teda si sadol s mojou prenoskou a po důkladnom preskúšaní zavládla vo mne spokojnosť.

Pri klasike a zložitých skladbách plne obsadeného orchestra sa ukázalo, že pomer basov, stredov a výšok má najvyváženejší.

Nič nevytŕčalo, nič nebolo potlačené do úzadia. Prednes byl taký dravý, bicie zneli skutočne živelne.

Ak hľadáte vyrovnanosť s dobrou dynamikou, tak Luxman je ta správna voľba.

Mini profil k prostudování naleznete v odkazu TESTY.

23. 05. 2014:

Svět Audia otestoval L-590AX

Již v názvu je řečeno téměř vše.

L-590AX je "Áčko" jak má být.

Z textu:

Luxman si bez debat zaslouží za provedení absolutorium a nenapadá mě žádný konkurent, který by se dokázal tomu, co vidíme u modelu L-590AX v dané cenové relaci vyrovnat. Luxman k vám dokáže přenést emoce, které jsou v hudbě ukryté, což považuji u high-endu za stěžejní vlastnost pro každý komponent této cenové kategorie.

Luxman si zaslouží absolutorium za přirozené, dlouhé a ničím neomezené doznívání neamplifikovaných akustických nástrojů nebo bicích v dobře nahraných záznamech hudby. To velmi úzce souvisí s atmosférou, kterou dokáže Luxman při poslechu vytvořit. Přestanete spěchat a možná i odložíte návštěvu přátel nebo zapomenete na věci, které byly ještě před minutou velmi důležité. Co tím chci říci je, že pokud spěcháte, může být zapnutí Luxmanu a založení vašeho oblíbené CD do přehrávače opravdu lákavým svodem k tomu nedorazit tam, kam jste původně plánovali.

Luxman na vás dokáže přenést auru zakouřeného jazzového klubu spolu s jemnými detaily, které můžete slyšet jen přes ty nejlepší integrované zesilovače. Konstruktéři dokázali dát modelu L-590AX do vínku velmi vyvážený poměr schopností, a tak dokáže zobrazit věrně i ty nejmenší detaily a zároveň vás bavit při poslechu dlouhé hodiny.

Luxman L-590AX je v mnoha ohledech výjimečný zesilovač. Nebudu se pouštět na tenký led prohlášeními, že jde o integrovaný zesilovač na pořád, ale pro překonání laťky, kterou tento integrovaný zesilovač nastavil, budete muset sáhnout do kapsy podstatně, ale opravdu podstatně hlouběji.

Kompletní test je k prostudování na linku zde: www.svetaudia.cz nebo v odkazu TESTY.

29. 04. 2014:

M-800A v TESTU Hi-Fi Voice

V upoutávce na tento test magazín Hi-Fi Voice píše, že zesilovače japonský Luxman umí. Co konkrétně to znamená, se dočtete v aktuální recenzi, která vyústila v ocenění...

100% Reference

Z textu:

Koncový zesilovač Luxman M-800A je nádherný, jednoduše krásný a příjemný. Velmi dobře vystihuje filozofii firmy, koncentrovanou do motta „Co chcete poslouchat? Audio komponenty? Nebo hudbu?". Tenhle zesilovač vám totiž nabídne právě hudbu a radost z ní; jemnou, rafinovanou, klidnou a bohatou. Barevnou, krásnou a plynulou. A výsostně muzikální a zábavnou.

Luxman M-800A se nesnaží zdůraznit každý maličký detail, nesnaží se ohromit vás žádnou částí spektra, protože tak živá hudba nezní. Některým uším snad občas může přijít charakter Luxman chvilkami až příliš klidný, je to ale tím skvělým klidem a pohodou, kterou kolem sebe šíří, tím silným, vše pronikajícím charismatem. Luxman M-800A pak dokonce v konkurenci dnešních ultra drahých strojů nepůsobí ani předražený, jakkoliv za jeho pořízení dáte rozhodně veliké peníze. Dostanete za své peníze navíc zvukovou krásu, luxusní zpracování a možnost se uvolnit a bavit hudební reprodukcí, kterou Luxman M-800A protlačí v podstatě kdykoliv, kudykoliv a kamkoliv a vy ho za to budete mít hluboce a trvale rádi.

Právem tak patří mezi to nejpříjemnější a nejlepší, co si ve třídě do půl milionu můžete koupit.“

Test je k prostudování na linku zde: www.hifi-voice.com a dále pak v odkazu TESTY.

31. 01. 2014:

LUXMAN ČR ocenění 2013

Děkujeme příznivcům značky LUXMAN za trvalou přízeň, díky které značka LUXMAN sklidila úspěch v anketě PRODUKT ROKU 2013 pořádané magazínem Hi-Fi Voice. Vaše hlasy zajistily ocenění pro modely L-507uX, DA-100 a pro samotnou značku LUXMAN.

Zde ke stažení diplomy:

   

30. 12. 2013:

LUXMAN M-800A v Havířově

Jak je uvedeno v naší firemní filozofii, tvoříme audio legendy.

Produkt se statusem legendy, model LUXMAN M-800A, nyní můžete osobně poznat v Hi-Fi studiu Navrátil Audio, Havířov. Jste srdečně zváni. Kontakt na studio je v odkazu PRODEJCI.

29. 11. 2013:

LUXMAN L-507uX ve 3 studiích

Krátce po EU premiéře, která se uskutečnila ve 4/2013 v PP Hi-Fi studiu v Otrokovicích, můžete TOP produkt mezi našimi integrovanými zesilovači třídy AB, model LUXMAN L-507uX, slyšet a vidět na dalších dvou místech, konkrétně v Hi-Fi studiu Navrátil Audio v Havířově a ve studiu NISEL.SK v Bratislavě.

Pánové Procházka, Navrátil a Michalec se těší na setkání s vámi. Kontakty na všechna tři studia naleznete v odkazu PRODEJCI.
 

31. 10. 2013:

LUXMAN C-600f & M-600A v SR

V ČR úspěšné modely LUXMAN C-600f & M-600A potkáte od dnešního dne také na Slovensku, v Bratislavě, ve studiu NISEL.SK.

Náš vynikající partner, pan Michalec, vám je rád odprezentuje. Kontakt na domluvení schůzky je v odkazu PRODEJCI.

30. 09. 2013:

LUXMAN PR text

V krátkém a výstižném článku si můžete prostudovat vše podstatné o značce LUXMAN.

Text v PDF naleznete zde:

   

 
...nebo v odkazu PR texty.

30. 08. 2013:

LUXMAN L-505uX v testu S&V

Model LUXMAN L-505uX je dotažený s důrazem na zvuk a technologickou vyspělost své doby. Tvoří tak:

Nový zvukový základ...

Netopýří ucho:

Nový L-505uX navazuje na nejlepší tradice japonské značky: jeho živý muzikální zvuk nikdy neztrácí na vitalitě a nejenom basy má dokonale pod kontrolou. Prostor nahrávek je vykreslen do nejmenších detailů a má také velkou hloubku, jednotlivé nástroje jsou vzorně odděleny.

Podmínkou jsou ovšem nejenom další komponenty zvukového řetězce, ale i samotné nahrávky. Luxman je totiž pravdivý a nedostatky originálnímu záznamu neodpustí.

Kompletní recenze je k nahlédnutí v odkazu TESTY.

31. 07. 2013:

LUXMAN DA-06 v ČR & SR

Referenční USB D/A převodník LUXMAN DA-06, ověnčený několika skvělými hodnoceními v mezinárodních testech, dorazil do ČR & SR.

V premiéře u nás jej můžete slyšet u pana Navrátila v Havířově. Kontakt naleznete v odkazu PRODEJCI.

Více info o LUXMAN DA-06, včetně produktového listu, naleznete již brzy na našich stránkách.

05. 06. 2013:

Řada 38 je lampová reference

Audio magazín Hi-Fi Voice prozkoumal naší legendární řadu 38, integrovaný lampový zesilovač Luxman SQ-38u a CD přehrávač Luxman D-38u.

Oba modely si odnášejí ocenění:

Z textu:

Luxman vám po prvotním zahřátí dá jasně najevo, že patří do elektronkové extraligy, přičemž ale zůstává v relativně zaplatitelných úrovních.

Luxman SQ-38u a Luxman D-38u patří neoddělitelně k sobě, svou hebkostí, něhou, fluidním, strhujícím zvukem a barevnou něhou, kterou v případě nutnosti umí podpořit ocelovou pevností a diktátorskou autoritou, si získají dospělé, vyrovnané posluchače, kteří se touží nechat hudbou pohltit.

Luxman prostě hraje, dává zapomenout úplně na všechno a dokud přístroje nevypnete, jste na světě jen vy a vaše hudba.

Kompletní test si můžete přečíst na www.hifi-voice.com, nebo je ke stažení v odkazu TESTY.

06. 05. 2013:

První test LUXMAN L-507uX v EU

Po úspěšném představení na domácím japonském trhu dorazil zesilovač Luxman L-507uX k otestování v EU. První evropský test modelu L-507uX byl zrealizován High-End magazínem Audiodrom.

Doufáme, že vás osloví:

Estetika polárního svitu...

Z textu:

Jakýkoli komponent, který opustí bránu kteréhokoli z montážních závodů v Yokohamě, je naprosto perfekcionalisticky zpracován s dokonalým citem pro estetiku a detail. Je prostě radost na Luxmanu nejen spočinout okem, ale, svolí-li šťastný majitel, si otočit některým z jeho knoflíků.Prostě taková obdoba luxusní limuzíny v hifi.

Zvuk je přes Luxman L-507uX prosycený nezbytnou dávkou tepla a člověčenství, tremolo rozechvělé kytary v tradicionálu Do You Love An Apple umí L-507uX podat s velkou dávkou emocí, obzvláště pikantní je moment, kdy kytara na konci skladby doznívá do ticha. Ve třídě AB najdeme jen velmi málo strojů, které umějí odeznívajícímu zvuku vtisknout auru měkkého světla, které doprovází poslední notu na cestě k zániku.

Luxman již tradičně vyniká svou schopností zobrazení třírozměrného prostoru, který je svobodný a naprosto přirozený. Netrpí omezením v jakémkoli směru, nedělá se větším než skutečnost a jeho předozadní odstupňování je kontinuálně spojité.

Zesilovači je prakticky jedno jak hlasitě hrajete, změna dynamických poměrů se nekoná.

Jak jsem naznačil, koncepce zesilovačů, jako je Luxman L-507uX, a tím myslím synergii zvuku, provedení a vnějšího vzhledu, příliš mnoho konkurence nenajde.

Kompletní obsáhlý test je k dispozici na Audidromu: www.audiodrom.cz nebo v odkazu TESTY.

12. 04. 2013:

EU premiéra L-507uX v ČR & SR

Čtvrtý model užívající v názvu písmeno X, označující novou generaci integrovaných zesilovačů Luxman, dorazil v EU premiéře do ČR & SR.

Jedná se o model L-507uX, který pracuje, stejně jako nedávno představený model L-505uX, ve třídě AB.

Od roku 1996, kdy byl uveden první model nesoucí označení L-507s, zažila řada 507 tři modelové změny (L-507s II, L-507f, L-507u).

Aktuálně představovaný model L-507uX byl od samého počátku tvořen s cílem posunout hudební výkon řady 507 na novou úroveň, blíže řadě 509. K dosažení této mety jsme využili naše nejnovější technologie vyvinuté pro integrované zesilovače Ultimate X. Některé jsou v řadě 507 instalovány historicky poprvé.


Jsou to například:
- 3 páry bipolárních tranzistorů na kanál (3 Parallel Push-Pull structure)
- modifikovaný obvod ODNF ver. 3.0 (Only Distortion Negative Feedback)
- LECUA - WM (Luxman Electric Controlled Ultimate Attenuator)
- a mnohé další...

V kontextu výkonových parametrů spolu s hudebním potenciálem modelu L-507uX jsme pro tento produkt v ČR & SR zvolili slogan:

Výkonný hudebník...


Produktová stránka je k prostudování zde: Luxman L-507uX.


Na závěr zveme všechny příznivce značky Luxman k osobní účasti na EU premiéře modelu L-507uX, která právě probíhá v PP Hi-Fi studiu v Otrokovicích.

13. 03. 2013:

LUXMAN M-200 v TESTU S&V

Novinkový stereo koncový zesilovač LUXMAN M-200 je určen pro všechny zájemce, kteří zápasí s místem v bytě a přitom nechtějí slevit ze špičkové kvality zvuku. Nyní tedy přichází:

Legenda v mini...

Netopýří ucho:

M-200 si svým živým zvukem nezadá s velkými firemními zesilovači, má muzikální jiskru, smysl pro mikrodynamiku, prostor i učebnicové oddělení jednotlivých nástrojů v nahrávce.

Důležitými podmínkami jsou ovšem citlivější reproduktorové soustavy a menší poslechová místnost. Výkonové limity jsou zřejmé a regulátor hlasitosti se běžně ocitá v poloze „pět minut po dvanácté“. Zvukový obraz však stále zůstává čistý, náznaky limitace nejsou slyšitelné ani při dynamických špičkách.


Kompletní recenze je k nahlédnutí v odkazu TESTY.

25. 02. 2013:

LUXMAN ČR ocenění 2012

Děkujeme všem příznivcům značky LUXMAN za podporu v anketě Produkt roku 2012 pořádané magazínem Hi-Fi Voice.

Vaše hlasy ocenily model LUXMAN L-590AX ve dvou kategoriích.

Ocenění ke stažení:

 

17. 01. 2013:

LUXMAN PROMO AKCE 1Q/2013

Luxman USB D/A převodník DA-100 a Luxman USB kabel JPU-150 jsou hlavními aktéry promoční akce pro 1Q/2013.

Více info naleznete pod odkazem Promo akce.
 

06. 12. 2012:

NOVINKA LUXMAN L-505uX

Nová generace integrovaných zesilovačů Luxman používá v názvu písmeno X. Po nedávno představených modelech pracujících v čisté třídě A, L-590AX, resp. L-550AX, přichází nyní zesilovač třídy AB, L-505uX, který je tak třetím typem v řadě X.

L-505uX je zásadní model v nabídce Luxman, protože přibližuje nejdražší technologie z top modelů širší základně audio příznivců. Poprvé v historii Luxman je do základního zesilovače řady Ultimate instalována nekompromisní regulace hlasitosti LECUA. Tento high-tech obvod společně s celosvětově patentovaným Luxman obvodem ODNF, zde ve verzi 2.3, známé z výročního modelu koncového monobloku Luxman B-1000f, zajišťují zesilovači L-505uX výkon vytvářející svou vlastní kategorii.

Zcela v souladu s hudebním projevem L-505uX jsme v ČR a SR pro tento produkt stanovili slogan:

Vstupenka do světa hudby...

V EU premiéře tak již nyní můžete u prodejců Navrátil Audio a NISEL.SK slyšet další produkt manufaktury Luxman.

Produktová stránka k prostudování je zde: Luxman L-505uX

Produktové PDF v ČJ ke stažení zde:


L-505uX, PDF - CZ ver.

02. 11. 2012:

LUXMAN DA-100 v TESTU S&V

První test D/A převodníku DA-100, mimo domácí Japonsko, zrealizoval magazín Stereo&Video.

Následující slogan je nejlepší ohodnocení, které si D/A převodník může vysloužit, tedy:

DA-100 je muzikálnost sama!
 

 

Kompletní text naleznete v odkazu TESTY.

01. 11. 2012:

LUXMAN L-590AX v TESTU S&V

Další skvělé hodnocení získal náš model L-590AX, nyní od magazínu Stereo&Video.

Fakta X: Pravda je ve zvuku
 


Netopýří ucho:

Živý, velice muzikální projev zesilovače Luxman je plně ve službách hudby. S kvalitními nahrávkami v adekvátním řetězci komponentů vnímáte smysl pro mikrodynamiku, nejjemnější detaily, famózně podaný prostor či oddělení jednotlivých nástrojů až dodatečně. L-590AX svými analytickými dovednostmi posluchače nerozptyluje. Soustřeďuje se na komplexní, dokonale vyvážený zvukový obraz, který má bezmála vizuální nadstavbu. Mezi pozitivy zdařilých konstrukcí v čisté třídě A vás patrně nejdříve napadnou přirozenost i lehkost reprodukce, obojí se posluchačům nabízí měrou vrchovatou.

Kompletní recenzi si můžete prohlédnout v odkazu TESTY.

10. 10. 2012:

LUXMAN na High-End Slovakia

Společně s naším slovenským obchodním partnerem, společností NISEL.SK, zveme příznivce značky LUXMAN na tradiční výstavu High-End Slovakia, která se koná ve dnech 20. - 21. 10. 2012 v Bratislavě.

LUXMAN naleznete v AUSTRIA Trend Hotelu, salon Morava.

Vystavené budou:

TOP model integrovaného zesilovače L-590AX
SACD přehrávač D-05

...a v evropské premiéře D/A převodník DA-100!

Těšíme se na vaši návštěvu.

18. 09. 2012:

L-550AX, L-590AX PDF v ČJ

Nová produktová PDF poskytující maximum informací o našich modelech L-550AX a L-590AX jsou nyní ke stažení zde:

       

nebo na produktových stránkách LUXMAN L-590AXLUXMAN L-550AX nebo v odkazu KE STAŽENÍ.

01. 08. 2012:

LUXMAN PROMO AKCE

Další skvělý důvod k zakoupení reprezentantů dokonalého zvuku, LUXMAN produktů.

Více info naleznete pod odkazem zde: http://www.luxman.cz/promo/

Sledujte nás pravidelně.
 

13. 07. 2012:

LUXMAN facebook

Nedávno jsme učinili rozhodnutí umístit LUXMAN na facebook a sdílet tak firemní informace, produktové informace, ocenění produktů a mnoho dalšího s vlastníky našich audio přístrojů po celém světě.

Buďte s námi v kontaktu také vy v ČR a SR a pište nám vzkazy o hudebních zážitcích, které jste prožili s LUXMAN produkty.

Odkaz na náš facebook je:

http://www.facebook.com/luxman.japan

01. 06. 2012:

LUXMAN D-05 má talent

Dlouhodobý obsáhlý test našeho SACD přehrávače LUXMAN D-05 dokončil magazín Audiodrom. Vysvědčení říká, že D-05 je:

Velmi nadaný žák...

Z textu:

Luxman nenachytáte - to co jsem slyšel z disku je při odpovídající hladině hlasitosti hodně blízko k tomu, co uslyšíte v reálu.

Zvuková jemnost je pro Luxman charakteristická a propůjčuje mu jakýsi šarm, důstojnost a nadhled.

Luxman D-05 je jedním z nejvíce protestovaných přístrojů, které kdy naším magazínem prošly. Má výjimečně vypilovaný zvuk a cenovku, která z něj činí naprosto skvělou koupi. Navíc, protože vždy a bezchybně spolupracoval s čímkoli, co k němu bylo připojeno, nelze než mu udělit ocenění nejvyšší a posunout jej do ligy výjimečných, ligy 100% Reference.

Je to opravdu nadaný přehrávač.

Kompletní recenze k prostudování ZDE: www.audiodrom.cz nebo v odkazu TESTY.

02. 05. 2012:

LUXMAN ČR ocenění 2011

Jsme úspěšní, opět díky vám, audio fanouškům. V anketě Produkt roku 2011, pořádané tradičně magazínem Hi-Fi Voice, jste značku LUXMAN ocenili jako 2. nejpopulárnější značku v ČR.

V produktových kategoriích pak vaše hlasy ocenily náš SACD přehrávač D-08integrovaný zesilovač L-590AX.

Děkujeme.

Ocenění ke stažení:


 

02. 04. 2012:

L-590AX VU měřák pro iPhone

Naše logo  se potkává s logem Applu , což může znamenat pouze jedno, představení unikátní aplikace, animace VU měřáku zesilovače L-590AX spolu s dalším hodnotným obsahem.

Silnou LUXMAN pozici mezi High End značkami na trhu v ČR a SR jsme se rozhodli ocenit verzí v českém jazyce, což je ve světě ojedinělé. Přejeme příjemnou zábavu.

Více zde:
Animace VU měřáku L-590AX pro iPhone

02. 03. 2012:

LUXMAN L-550AX v TESTU S&V

První test modelu Luxman L-550AX v EU zrealizoval časopis Stereo & Video.
Nadpis recenze potvrzuje hudební talent našich produktů, tedy:

O hudbu jde až v první řadě...
 


Netopýří ucho:

Nezačít u tohoto Luxmana výčtem superlativů a konstatovat, že se dá hodiny příjemně poslouchat, to hraničí se znevažováním. Je to však pravda.

Nejdříve vnímáte hudbu, detaily, jež vám jiné aparatury utajily, případně technické limity nahrávky. Až v druhém plánu zjišťujete, že zvukový projev L-550AX je s nenápadnou samozřejmostí výsostně muzikální, přesný i živý (to je zde příhodnější slovo než rychlý).

„Desítky“ v hodnocení znamenají 100 %, bez zaokrouhlování, ale počítejte s tím, že sestava si nárokuje pouze odpovídající komponenty.

Proč ho koupit?

Většinou kvůli náklonnosti na první (co nejdelší) poslech.

Kompletní recenzi si můžete prohlédnout v odkazu TESTY.

20. 02. 2012:

High End Praha 2012

Pro letošní ročník HEP jsme pro Vás připravili exkluzivní sestavu LUXMAN složenou z TOP modelů značky, SACD přehrávače D-08, předzesilovače C-1000f a koncových monobloků
B-1000f. Jako reprosoustavy pak USHER Dancer Be-20 Diamond.

Z důvodu nedostupnosti odpovídajícího prezentačního prostoru se letošního ročníku HEP, poprvé za 7 let, NEZÚČASTNÍME...

Nadále však výstavu High End Praha podporujeme a těšíme se na shledanou v roce 2013.

Příznivci značky LUXMAN, nemusíte zoufat, protože ČR a SR jsou vždy 1. v EU, kde LUXMAN představuje produktové novinky. V současnosti u našich vynikajících prodejců v Praze, Havířově, Otrokovicích a Bratislavě naleznete k poslechu všechny nové modely z řad:

Ultimate Line:
L-550AX, L-590AX

Classic Line:
D-03, D-30u, SQ-30u

!!! SE ZNAČKOU LUXMAN TAK MŮŽETE ZAŽÍT HIGH END VÝSTAVU KAŽDÝ DEN !!!

26. 01. 2012:

SELECT by LUX

Naše služba zajišťující prodej starších, demo a dalších LUXMAN produktů rozšiřuje nabídku.

Detailní rozpis aktuálně dostupných modelů naleznete zde:

SELECT by LUX - nabídka

25. 11. 2011:

LUX L-550AX v EU premiéře

ČR a SR jsou prvními zeměmi z EU, kde máme tu čest ukázat našim příznivcům nový integrovaný zesilovač L-550AX představující další model z řady X, pracující v čisté třídě A.

Ve spojení s reprosoustavami USHER Dancer jde o nevšední zážitek. Po měsíčním zahořování můžete tento model slyšet u našich prodejců v Praze, Havířově a Bratislavě...viz odkaz PRODEJCI.

17. 09. 2011:

L-590AX na Audiodromu

První test zesilovače LUXMAN L-590AX, mimo domácí Japonsko, proběhl v ČR a SR! Magazín Audiodrom nazval recenzi:

Integrovaná delikatesa

Z textu:

„S L-590AX čas plyne nezvykle rychle. Může to být nebezpečné, ba osudové – nepouštějte si jej, pokud někam spěcháte, neboť se může stát, a pravděpodobně i stane, že se zaposloucháte a vůbec neodejdete. Ať se na to kouknu z které chci stránky, pořád mi vychází L-590AX jako zatraceně dobrá koupě a jedno z možných konečných řešení.“

Kompletní recenze k prostudování ZDE: www.audiodrom.cz nebo v odkazu TESTY.

16. 09. 2011:

LUX L-590AX v EU premiéře

ČR a SR jsou prvními zeměmi z EU, kde máme tu čest ukázat našim příznivcům nový integrovaný zesilovač L-590AX představující první z modelů elektronických integrovaných zesilovačů z řady X, pracující v čisté třídě A.

LUXMAN L-590AX si udržel některé typické rysy svých předchůdců, jež se objevily už při premiéře tranzistorových zesilovačů L-505s a L-507s v roce 1996 – podsvětlené ručičkové VU metry a symetricky uspořádané čelní panely. Nově má ovšem instalován přesný, elektronicky ovládaný útlumový článek LECUA - WM a poslední verzi obvodu záporné zpětné vazby ODNF ver. 3.0A, tedy technologie, které jsou odvozeny od firemních vlajkových modelů: řídícího zesilovače C-1000f a výkonového monobloku B-1000f.

Již brzy na naší stránce naleznete produktový list.

15. 09. 2011:

LUXMAN L-505u v Hi-Fi Voice

Základní model našeho integrovaného zesilovače, LUXMAN L-505u, se dá nazvat vstupenkou do světa hudby, do světa Luxman. Jednu takovou vstupenku obdržel magazín
Hi-Fi Voice. To, zda se hudbou bavil, se dočtete v recenzi.

Z textu:

Luxman odděluje s velkou jistotou a samozřejmostí všechny vrstvy hudby a jednotlivé nástrojové sekce umisťuje přesně v prostoru, čímž vzniká výborně čitelná iluze skutečné hudební produkce.

Kompletní text recenze naleznete zde: www.hifi-voice.com, nebo v odkazu TESTY.

07. 08. 2011:

LUXMAN podruhé v Praze

Nově otevřený Hi-Fi show room s poslechovou místností společnosti Horizon Trading Prague s.r.o. se stává dalším prezentačním a prodejním místem našich produktů LUXMAN. HTP se těší na vaši návštěvu. Kontakt naleznete v odkazu PRODEJCI.

29. 07. 2011:

Širší nabídka SELECT by LUX

Naše služba určená k prodeji starších produktů LUXMAN rozšiřuje nabídku o další komponenty.
Aktuální modely najdete po odkliknutí odkazu níže:

29. 06. 2011:

Gramofon LUXMAN PD-171

Dlouhých 28 let čekali naši příznivci na představení nového gramofonu LUXMAN.

Čekání je u konce. Model PD-171 stojí na vrcholu současné produkce gramofonů, kdy kombinuje nejnovější technologie, při zachování klasického vzhledu gramofonů LUXMAN. V Evropě se tento model začne prodávat na konci roku 2011. Více info již brzy.

LUXMAN PD-171

09. 05. 2011:

LUXMAN je 100% Reference

LUXMAN D-06M-600A získaly prestižní ocenění 100% Reference, které uděluje nezávislý magazín Audiodrom vyjímečným produktům.

Co musí komponent splňovat, aby tuto známku získal, naleznete zde: http://www.audiodrom.cz/recenze/100-reference.html

04. 04. 2011:

LUXMAN MKTG komunikace

Talent pro hudbu je něco, s čím se rodí každý Luxman audio komponent.

Je to nenapodobitelný charakter, který jsme se rozhodli komunikovat do trhu prostřednictvím marketingových sloganů. Pro hlubší pochopení komunikační strategie jsme pro vás připravili objasňující text.

MKTG komunikace ke stažení zde v PDF.
 

01. 03. 2011:

LUXMAN v TOP 5 na HEP 2011

Na letošní výstavě High-End Praha 2011 jsme prezentovali naše nejlevnější modely, integrovaný zesilovač L-505u a SACD přehrávač D-05, které byly, ve spojení s nejmenšími podlahovými reprosoustavami USHER z řady Dancer, modelem Dancer Mini One Diamond DMD, zařazeny do TOP 5 nejlepších zvuků výstavy, a to bez ohledu na cenu.

S tímto oceněním nás propojila kabeláž Crystal.

Zajímavost na závěr? V TOP 5 byla naše sestava nejlevnější!

03. 02. 2011:

LUXMAN D-05 v S&V

Již název recenze "DOKONALÝ ZÁKLAD" jasně vyjadřuje, že byť je D-05 naším základním modelem SACD přehrávače, žádné kompromisy v konstrukci a zvuku neuznává. Za krátkou dobu od uvedení na trh si snadno získal přezdívku "MILOVNÍK HUDBY".

Netopýří ucho: 

D-05 vyznává stejný ideál jako firemní zesilovače; je vitálně muzikální se smyslem pro všechny detaily, které však nerozmělňují celistvý zvukový obraz. Výšky jsou jasné, středy jemně prokreslené, basy mohutné i pevné jako skála. Zobrazení předozadního prostoru nahrávek je až analytické, dynamika špičková. Přepínání vrstev u hybridních SACD prozrazuje, že Luxman sektářsky nijak nedevalvuje ani nahrávky z kompaktních disků.

Proč ho koupit?

Je jedním z vyvolených SACD přehrávačů, které na kompromisy už příliš neslyší. Nejen díky tomu představuje ideální zdroj signálu hlavně pro firemní integrované zesilovače.

Kompletní recenzi si můžete prohlédnout v odkazu TESTY.

27. 01. 2011:

LUXMAN ČR ocenění 2010

Naše produkty L-550A II, D-05, C-600fM-600A získaly v roce 2010 hodnotná umístění v anketě PRODUKT ROKU 2010, kterou pořádal magazín Hi-Fi Voice.

Výsledek je cennější o fakt, že úspěšní jsme díky vám, audio fanouškům. Děkujeme.

Ocenění ke stažení:

 

10. 12. 2010:

LUXMAN ihned k odběru

Nový cíl našeho snažení je být nejrychlejším dodavatelem luxusních audio komponentů v ČR & SR. Podrobné informace, jak toho dosáhneme, naleznete pod odkazem PRODUKTY IHNED K ODBĚRU také pod animací na titulní straně webu.
 

10. 11. 2010:

LUXMAN v TOP CLASS

Magazín všech úspěšných TOP CLASS je jedním z pěti nejluxusnějších periodik na světě. Značka dokonalého zvuku LUXMAN zase patří ke špičce v audio průmyslu. Není proto divu, že tyto dvě veličiny spojily, pro ČR a SR, své síly v oblasti PR.

Začátek dlouhodobé spolupráce si můžete prohlédnout v aktuálním čísle prosinec 2010/leden 2011, nebo zde v PDF.

01. 11. 2010:

LUXMAN 600 na Audiodromu

Luxman M-600A (předzesilovač C-600f nevyjímaje) je značně povedený přístroj. Co dalšího se v recenzi dočtete?

Z textu:

Někteří umělci (a zesilovače též) prostě pracují kladivem a dlátem, jiní malují barvami a štětcem a M-600A spřádá zvuk jako krajku.

M-600A je podobný Stravinského v kruhu vířící panně s tou výhodou, že se s ním neutančíte k smrti, ale protančíte se do radostného poslechu. S muzikou zachází podobně, jako to dělal už přehrávač Luxman D-06, to jest velmi delikátně. Pohrává si s každým detailem a než jej pošle do reprosoustav, pěkně jej opečuje a vyleští.

Kompletní text recenze naleznete zde:
http://www.audiodrom.cz/luxmanM600A.html, nebo v odkazu TESTY.

22. 10. 2010:

LUXMAN L-507u v ČR

Nejnovější integrovaný zesilovač z naší legendární L série, model L-507u, dorazil do ČR. Přijměte pozvání k poslechu technologických inovací, v čele s obvodem ODNF ver. 3.0, uzavřených do elegantního obalu. Na setkání s vámi se těší pan Valdemar Navrátil ze studia Navrátil Audio v Havířově.

07. 07. 2010:

Nová služba LUXMAN

Počínaje dnešním dnem začíná fungovat naše nová služba určená pro všechny zájemce o nákup nebo prodej legendárních audio komponentů LUXMAN. Jedná se o ojedinělý program rozšiřující nabídku nových modelů o další kategorie. O které?

Více se dozvíte po odkliknutí oficiálního loga programu:

SELECT by LUX
25. 05. 2010:

LUXMAN série 600 v Havířově

U příležitosti oslav 1. výročí otevření nového studia v Havířově srdečně zveme všechny příznivce značky LUXMAN k poslechu našich dělených zesilovačů C-600f & M-600A. Celá prezentace se uskuteční pod dohledem majitele studia, pana Navrátila, zcela v duchu našeho sloganu:

Dokonalý zvuk má svou značku...

Kontakt na studio neleznete ZDE.
21. 04. 2010:

LUXMAN D-06 na Audiodromu

Pevný jako sejf. Toto je nadpis recenze na náš model CD/SACD přehrávače LUXMAN D-06.

Z textu:

Obecně se dá říci, že Luxman D-06 je skvěle naladěný hudební nástroj, který servíruje posluchači přesně to, co jeho ucho miluje: třpytivé výšky, hromové basy, slaďounké středy, perfektní prostor se spoustou detailů a senzační dynamiku. Zvuk D-06 vás nenechá ani na vteřinu na pochybách, že jste v té nejvybranější společnosti.

D-06 se bez debat řadí mezi nejlepší SACD/CD přehrávače, které lze v současné době na planetě koupit a v kategorii do 10 000 EUR patří ke špičce.
 

Veškeré poznatky z recenze tohoto přístroje naleznete zde: http://www.audiodrom.cz/luxmanD06.html , nebo v odkazu TESTY.
 

28. 01. 2010:

LUXMAN 5 let v ČR & SR

Díky přízni vás, našich zákazníků - audio fanoušků, kteří si oblíbili luxusní značku se statusem legendy, je LUXMAN v ČR & SR stabilní součástí audioscény. Děkujeme!

U příležitosti oslav 5 letého působení společnosti LUXMAN na českém a slovenském trhu jsme pro vás připravili dvě promoční akce. Více informací naleznete zde v PDF.

22. 12. 2009:

LUXMAN D-05 TEST v Hi-Fi Voice

Náš nový CD/SACD přehrávač LUXMAN D-05 otestovali pan Březina a pan Petrák z magazínu Hi-Fi Voice.

Z textu:

Co upoutalo můj sluch po prvních pár taktech byla famózní jemnost, hebkost projevu, pocit jako když v zimě poprvé začne sněžit a vy se na krajinu koukáte úplně novým pohledem, plným něhy, tak takhle nějak to vypadá, když si poprvé svou starou nahrávku pustíte přes LUXMAN D-05. 
Přátelé hifisti vězte: rodina LUXMAN se rozrostla o další skvělý výrobek.

Kompletní TEST si můžete prohlédnout v sekci TESTY.

13. 11. 2009:

LUXMAN SACD D-05, D-06 PDF

Vážení příznivci legendy Luxman.

Připravili jsme pro vás nové PDF, kde naleznete potřebné informace o našich nových SACD přehrávačích D-05 a D-06. Prohlédněte si jej v sekci KE STAŽENÍ.

K poslechu vás zveme k panu Navrátilovi do Havířova a v nejbližší době také k panu Procházkovi do Otrokovic.

09. 11. 2009:

LUXMAN D-05 v EU PREMIÉŘE

Po úspěchu referenčního dvoukanálového SACD přehrávače D-08 a jeho dostupnějšího bratra D-06 přichází třetí v řadě, přehrávač CD a SACD D-05. Srdečně zveme všechny audiofanoušky k poslechu legendy do Havířova.

30. 09. 2009:

LUXMAN L-550A II v DUELU na Audiodromu

Integrovaná aristokracie se potkala v jednom testu.

Z textu:

Celkově jde o hodně poctivě udělaný přístroj, který se tváří sebevědomě ještě dříve, než jej zapnete. 

Když poslouchám SACD sampler Groove Note přes Dynaudio Confidence C2 a Luxmana, je hladkost zpěvaččina hlasu analogově okouzlující, detail fascinující, hlasy piana i saxofonu plasticky usazené v třírozměrném prostoru a ach, tak sladce svůdné… Kdybychom měřili emoce, narazila by ručička měřidla až na zarážku na konci stupnice.

Kdybych si měl osobně z tohoto zápolení odnést některé přístroje domů, jednoznačně sáhnu po kombinaci Luxman L-550A II a Dynaudio Confidence C2.

Kompletní DUEL si můžete stáhnout v odkazu TESTY.

24. 09. 2009:

Luxman na High-End Slovakia 2009 - na co se těšit?

Vážení návštěvníci HES 2009, exkluzivní produkty si žádají exkluzivní prezentační místo. Proto jsme, společně s naším partnerem společností NISEL.SK, pro letošní účast na High-End Slovakia, která se koná v Hotelu Crowne Plaza Bratislava ve dnech 26. - 27.9.2009, vybrali salonek Waršava.

Budeme potěšeni, pokud nás navštívíte a užijeme si společně poslech komponentů Luxman. Na co se můžete těšit?

SACD přehrávač Luxman:

 • D-06 (Premiéra na Slovensku)

Integrované zesilovače Luxman:

 • L-550A II (class „A“)
 • L-505u (Ultimate Edition)

Kabely Luxman:

 • JPR-100
 • JPC-100
31. 08. 2009:

LUXMAN L-550A II v PROFILU S&V

Vážení zákazníci, náš integrovaný zesilovač Luxman L-550A II obdržel od časopisu S&V následující ohodnocení:

VYNIKAJÍCÍ

Netopýří ucho:

Zesilovač Luxman do celkového zvukového obrazu přispívá živým projevem, který dává zapomenout na nevelkou rezervu výkonu. Schopnost postihnout nejjemnější nuance nahrávky včetně dokonalého předozadního prostoru bezmála bere dech, celé kmitočtové spektrum má od suverénních basů po průzračné výšky dokonale pod kontrolou. Pokud by bylo potřeba jeho kvality postihnout ve zkratce: je navýsost muzikální. Při vhodně zvolených komponentech celé sestavy budou za nejslabší článek (některé) nahrávky samotné.

Proč si ho koupit?

Zesilovač japonské značky s nadčasovým retro designem se napříč hudebními žánry „oposlouchat“ prakticky nedá.

Kompletní PROFIL si můžete prohlédnout v odkazu Testy.

30. 08. 2009:

LUXMAN NOVĚ v HAVÍŘOVĚ

S potěšením vám oznamujeme, že naším smluvním partnerem pro LUXMAN produkty se v Havířově stal pan Valdemar Navrátil. Kontakt naleznete v odkazu PRODEJCI.

10. 07. 2009:

LUXMAN D-05, NOVÝ CD/SACD přehrávač

Základní model našich CD/SACD přehrávačů, u kterých stavíme na 3 pilířích kvality, mechanickém bloku, digitální a analogové části, bude do EU dodáván od 9/2009. Více produktových info již brzy.

28. 05. 2009:

LUXMAN L-505u a L-550A II v PP Hi-Fi Studiu

Srdečně zveme všechny audiofanoušky k poslechu našich legendárních zesilovačů.
Přijďte porovnat, zda vám vyhovuje spíše výkon a drajv třídy AB, nebo jemnost a živost čisté třídy A. Těšíme se na vás.

12. 03. 2009:

LUXMAN na High-End Praha 2009 v pokoji č. 1112

Hotel Corinthia Towers se ve dnech 14. 3. - 15. 3. 2009 od 10.00 do 18.00 hodin stane hostitelem tradiční výstavy špičkové audiovizuální techniky High-End Praha 2009. V našem prezentačním pokoji č. 1112 vám představíme následující produkty, které dovážíme a distribuujeme:

Zesilovač LUXMAN:

L-550A II ( Class „A" )

Sestavu LUXMAN:

Neo Classico

Kabely LUXMAN:

JPR-100 ( premiéra v Evropě )
JPC-100 ( premiéra v Evropě )

Srdečně se těšíme na vaši návštěvu.

27. 02. 2009:

Luxman L-550A II - test v HES

Vážení zákazníci, náš integrovaný zesilovač Luxman L-550A II na Slovensku otestoval pan Miroslav Maglen.

Verdikt:

Milovníci prístrojov Accuphase pozor! Môžete sa zamerať aj týmto smerom. Ide o precízne vyhotovený prístroj s dobrým a presným zvukom a s dostatočnou dynamikou. Farbou sa radí medzi suchšie typy zvuku, čo v mnohých zostavách môže byť výhodou. Podľa mojich skúseností by som ho priradil k reproduktorom s jemným nádychom mäkkosti vo zvuku.

S tím, jak zesilovač dopadl, se můžete seznámit v odkazu TESTY.
 

12. 12. 2008:

Luxman - NOVÉ produkty

Dovolujeme si vás seznámit s dlouho očekávanými modely Luxman D-08SQ-38u. První jmenovaný model je dvoukanálový TOP CD/SACD přehrávač, pro který jsme zkonstruovali nový Luxman mechanický blok LxDTM (Luxman Original Disc Transport Mechanism) a poprvé v přístroji tohoto typu použili náš patentovaný obvod ODNF (Only Distortion Negative Feedback). Druhý komponent je integrovaný lampový zesilovač, který nejen technicky, ale také designově navazuje na naši nejslavnější řadu integrovaných lampových modelů označovaných číslicí 38.

Více informací naleznete zde:

PDF LUXMAN
D-08
PDF LUXMAN
SQ-38u

(Ultimate Edition)
21. 11. 2008:

Luxman média monitoring, aneb co se o nás píše?

27. 10. 2008:

Luxman - web NOVINKY

Vážení zákazníci, 
připravili jsme pro vás dvě informační PDF v ČJ. První PDF obsahuje texty Luxman filozofie a historie, druhé PDF pak informace o integrovaných zesilovačích Luxman L-550A II a L-505u. Oba soubory naleznete v odkazu KE STAŽENÍ.

13. 10. 2008:

High-End Slovakia 2008 - děkujeme vám za návštěvu

Společně s naším partnerem, studiem NISEL, děkujeme všem návštěvníkům HES 2008, kteří zavítali do jednoho z našich prezentačních míst, za kladné hodnocení produktů LUXMAN a USHER. Vaší podpory si velice vážíme a těšíme se na shledanou na High-End Praha 2009.

03. 10. 2008:

Luxman na High-End Slovakia 2008 – na co se těšit?

Vážení návštěvníci HES 2008, v letošním roce bude Luxman prezentován na dvou místech současně. Prvním místem bude pokoj č. 105 hotelu Holliday Inn Bratislava, druhým místem bude studio NISEL Bratislava. S jakými produkty se, pokud nás navštívíte, seznámíte ve dnech 10. 10. - 12. 10. 2008 od 10,00 do 18,00 hodin na jednotlivých místech?

Pokoj č. 105 hotelu Holliday Inn Bratislava:
 

Integrovaný zesilovač Luxman:

 • L-550A II (class „A“) – premiéra na Slovensku
High-End studio NISEL:
 

Integrovaný zesilovač Luxman:

 • L-505u (Ultimate Edition)
19. 09. 2008:

Luxman na High-End Slovakia 2008 v pokoji č. 105

Říjen je měsíc, kdy se na Slovensku uskuteční tradiční výstava špičkové audiovizuální techniky High-End Slovakia 2008. Navštívit nás můžete v pokoji č. 105 hotelu Holliday Inn Bratislava, a to ve dnech 10. 10. - 12. 10. 2008 od 10,00 do 18,00 hodin. Dalším místem, kde bude Luxman ve stejném termínu prezentován, je studio NISEL, které leží nedaleko od tohoto hotelu. Značky USHERRAPPORT budou také zastoupeny. Konkrétní modely oznámíme týden před zahájením výstavy. Těšíme se na setkání s vámi.

12. 09. 2008:

Luxman E-200 & P-200

Fono zesilovač E-200 a sluchátkový zesilovač P-200 jsou nejnovější přírůstky do rodiny audiopříslušenství Luxman. V Japonsku je uvedení obou modelů na trh naplánováno na konec tohoto měsíce, v Evropě se tyto modely začnou prodávat o dva měsíce později.

E-200
LUXMAN E-200

P-200
LUXMAN P-200

28. 08. 2008:

Luxman L-505u v PROFILU S&V

Vážení zákazníci, náš integrovaný zesilovač Luxman L-505u obdržel od časopisu S&V následující ohodnocení:
10/10
VYNIKAJÍCÍ
Netopýří ucho:
Mezi atributy zvukového projevu patří smysl pro detail, prostor i až učebnicové oddělení jednotlivých hudebních nástrojů. I když je L-505u Japonec, chová se k nahrávkám s grácií španělského granda: má jiskru, je temperamentní, dynamický, ale nikoli agresivní. Basy plně kontroluje a odkrývá veškeré jemné nuance a dozvuky. Rychlost a živost zesilovače vyvolává v posluchači hluboké emoce. Volba muzikanta i aktivního posluchače hudby bude tedy jednoduchá. Ano, Luxman.
Proč si ho koupit?
Skvělý zesilovač japonského výrobce s dlouhou tradicí strhává posluchačovu pozornost charakteristickým zvukem, který ze značky vybudoval kult. Dotažený konzervativní design nestárne, je retro jednou provždy, což je pro L-505u nesporná výhoda. Sotva se vám totiž oposlouchá, jeho ideály jsou nadčasové.
Kompletní PROFIL si můžete prohlédnout v odkazu TESTY.
25. 08. 2008:

Nové Luxman web stránky

Vážení zákazníci,

připravili jsme pro vás nové webové stránky Luxman. Prostřednictvím těchto stránek vám budeme přinášet veškeré dostupné informace ze světa Luxman. Pevně věříme, že kvalita designu spolu s přehledností a komplexností těchto stránek vás bude bavit a budeme se zde vídat pravidelně.